Kontakt

Ile kosztuje rozliczanie PIT

Co to jest PIT?

PIT jest podatkiem dochodowym od osób fizycznych, odprowadzanym od wszystkich dochodów pojawiających się w ciągu roku, poza tymi, które należą do zwolnień przedmiotowych (np. świadczenia socjalne). Dochodem jest nadwyżka sumy przychodów nad kosztami uzyskiwania ich w konkretnym roku podatkowym.

Źródłami dochodów mogą być np. nieruchomości, produkcja rolna, działalność gospodarcza. W naszym kraju podatek dochodowy regulują dwie ustawy:

1. Ustawa z dnia 26.07.1991r. – dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych

2. Ustawa z dnia 20.11.1998r. – dotyczy zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne

Czy wiesz ile kosztuje rozliczenie PIT?

Podatek dochodowy rozliczają osoby fizyczne raz w roku. Dla większości z nich nie jest to łatwe zadanie, budzące niepokój związany z możliwością nieprawidłowego rozliczenia własnych dochodów - przyczyną jest brak kompleksowej wiedzy na temat rozliczeń podatkowych.

Przekaż rozliczanie zobowiązań podatkowych mKsięgowość i skorzystaj z doświadczenia naszego zespołu. Eksperci naszej firmy wykazują się ogromną wiedzą z zakresu podatków. Z mKsięgowość rozlicznie PITu przestaje być trudnym zadaniem. Wykwalifikowana kadra zajmie się prowadzeniem Twojej księgowości w sposób profesjonalny. Z nami zaoszczędzisz czas i unikniesz niepotrzebnych problemów.